Liczniki
,,Bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich List do Efezjan 6:12 kontakt: archiwumtajemnic@vp.pl
Blog > Komentarze do wpisu
KSIEGA DANIELA A KOSCIOL RZYMSKOKATOLICKI

Współczesny świat zna astrologów, wróżbitów i pseudoproroków głoszących różne teorię na temat końca świata. Czerpią oni zyski z dwuznacznego charakteru swoich przepowiedni. Biblia nie waha się mówić o przyszłości, powiedzieć:TAK NAPEWNO SIę STANIE!!! Ludzie nie znają pisma świętego. Ich zdanie na temat tej księgi jest głównie oparte na bełkocie księdza na mszy świętej. Wiele osób traci wiarę widząc jak postępują księża. Ale czy kiedyś się zastanawiali nad tym czy napewno kościół katolicki jest tym prawdziwym kościołem Chrystusa?

Wróćmy jednak do proroct na temat końca świata. Księga Daniela rzuca światło na historię świata, aż do jego zakończenia. Król Nebukadnesar miał sen z przerażenia go zapomniał. Gdy sprowadzeni przez króla mędrcy ,astrologowie zawiedli, Daniel uprosił Boga o objawienie mu snu i gdy je otrzymał poszeł do króla, obwieszczając mu tajemnicę.

,,Ty królu miałeś widzenie: Oto olbrzymi posąg stał przed Tobą:wielki był ów posąg, potężny jego blask a straszny jego wygląd". Posąg składał się z różnych części wykonanych z różnych kruszców każdy z nich symbolizował inne królestwo następujące po sobie aż do końca świata.

* Złota głowa Babilon (605-539 przed Chrystusem)

Król Nebukadnesar jest reprezentantem pierwszego mocarstwa. Do niego powidziano ,,ty jesteś głową ze złota" król jest ,więc symbolem określonego państwa, którym włada prorok mówi: ,,po Tobie powstanie inne królestwo"

* Srebne piersi: Medo-Persja (539-331 przed Chrystusem

* Brzuch i biodra z miedzi: Imperium hellenistyczne (grecko-macedońskie 331-168przed Chrystusem)

Pod słowem miedź należy rozumieć stop z miedzi i cyny znany jako brąz. Greccy żołnierze znani byli ze zbroi wykonanej z tego kruszcu.

* żelazne nogi: Rzym (168- 476 po Chrystusie)

żadnego lepszego porównania- jak żelazo nie można znaleść by okeślić armię rzymską

* stopy z żelaza i gliny: Królestwo rozdzielone i jego europejskie państwa jako spadkobiercy (od roku 476)

Na gruncie Rzymu powstały, podczas wędrówki ludów liczne królestwa germańskie, które zwalczały się wzajemnie. Brak jedności wśród nich określa proroctwo: ,,To ,że widziałęś stopy i palce częściowo z gliny częściowo zaś z żelaza ,znaczy ,że królestwo ulegnie podziałowi:będzie miało coś z trwałości żelaza"

Daniel również miał widzenie dotyczące historii świata. Jemu ukazały się cztery zwierzęta. ,,Te cztery wielki zwierzęta to są cztery królestwa ,które powstaną na ziemii"
Pierwsze zwierzę reprezentuję królestwo babilońskie ,drugie medo-perskie, trzecie gracko-mjacedońskie ,czwarte oznacza rzymskie mocarstwo.

Za symbol czwartego mocarstwa posłużył tu bezimienny potwór z dziesięcioma rogami. Dziesięc rogów symbolizuję dziesięć królestw. W punkcie kulminacyjnym proroctwa Daniel widzi jak międy tymi dziesięcioma rogami wyrasta mały jedenasty róg. ,,Na tym rogu były oczy jakby ludzkie ludzkie i usta ,które mówiły zuchwałe słowa ''. I będzie mówił zuchwale słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasow i pół czasu"
Rozszyfrujmy tę zagadkę. Musimy zwrócić uwagę na trzy najważniejsze cechy rozpoznawcze w tym proroctwie:
* Miejsce i czas powstania: Tu może chodzić wyłącznie o potęge która powstała na terenie państwa rzymskiego
* Charakter: Reprezentuję on władzę polityczno-religijną ponieważ z jednej strony wywiera on wpływ na pozostałe państwa z drugiej zaś strony rości sobie prawa do zmiany przykazań Bożych.
* Rozwój Z wątłej siły przeradza się w potęge w Europie. Prorok mówi ,,O rogu który miał oczy i usta i mówił zuchwałe i wyglądał na większe niż inne" Instytucja ta będzie istnieć do końca świata

Kim jest Antychryst??? Kościół katolicki nie jasno wyjaśnia te kwestię (jeśli w ogóle wyjaśnia) a może ma ku temu powody by lekceważyć większość tekstów Pisma świętego. A może tak miało być...

BESTIA=ANTYCHRYST

- Bestia wychodzi z wody  która reprezentuję narody ziemi po czym rozciąga wpływ na całą ziemię
- Bestia posiada władzę nad światem przez okres trzy i pół roku proroczego
- Bestia ma 10 rogów symbolizują one spadkobierców kultury rzymskiej która za ich pośrednictwem ogarneła cały świat
- Bestia szuka władzy nad ,,każdym szczepem, ludem ,językiem i narodem"
- Antychryst ma imię o liczbie 666 wskazuję na totalne odstępstwo
- Bestia otrzymuję od Smoka moc i władzę. Przypisuję sobie część i nakłania ludzi, aby oddali jej pokłon"
- Bestia ,,wszczyna walkę ze świętymi" i odnosi sukces aż do czasu powrotu Chrystusa

Na próżno by szukać antychrysta wśród państw ,organizacji, religii czy systemów politycznych. Etymologia słowa Antychryst wskazuję ,że chodzi o instytucję chrześcijańską odstępczy kościół ,który w Biblii zwany jest małym rogiem Bestią z morza,synem zatracenia.
Bestia z morza
- Bluźni i stwaia siebie na równi z Bogiem( sam tytuł ,,Ojciec święty")
- Prześladuje lud Boży( inkwizycje)
- Pragnię narzucić wszystkim ludziom swój autorytet

Wracając do cytatu ,,Będzie zamierzał zmienić czasy"
Podział na ery przed i po Chrystusie wprowadzono w V wieku na polecenie kościoła.Ponad to papież Grzegorz XII doprowadził w XVI wieku do zmiany kalendarza na julianskiego na gregorianski.

Masz jeszcze wątpliwości do tego kim jest Antychryst???

śmieszne jak kościół katolicki przeinaczyła naukę o Antychryście ,że to będzie człowiek który nie będzie uznawał Boga ani Jezusa. Czy ktoś by uległ facetowi lub kobiecie ,ktorzy otwarcie by mówili słowa sprzeczne z Biblią ???


piątek, 08 czerwca 2018, fantazja777

Polecane wpisy

  • STRATEGIA SZATANA

    Wiele lat zastanawiałam się nad tym, która religia jest prawdziwa. Wiara w Boga ale którego te pytania spędzały mi sen z powiek. Dopiero gdy przyszło mi w życiu

  • LEGENDA SW PIOTRA

    Spikkerzy polskich czy katolickich telewizji powtarzają mity o pobycie,śmierci a nawet grobie świętego Piotra w Rzymie, choć kościół wymyślił tę historię na pot

  • FILMOWO - WYŚMIANA EWOLUCJA

    A dziś polceam serię naprawdę świetnych seminariów na temat naszej ewolucji, dinozaurów itp. Chciałam to streścić na blogu ale pewnie masę czasu by mi to zajęło

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
burzliwy
2009/10/31 21:39:58
Myślę, że zainteresuje Cię piosenka Jacka Kaczmarskiego, którą z okazji Święta Reformacji odkopał autor blogu "Róbmy swoje!":

zwiastun.wordpress.com/2009/10/31/swieto-reformacji-piesn-marcina-lutra/

Pod podanym adresem znajdziesz także dwa artykuły przygotowane specjalnie z okazji Święta Reformacji. Życzę wytrwania w służbie Bogu, zapewniam o modlitwach i sam o nie proszę!
-
Gość: Kasia, *.echostar.pl
2010/07/18 17:07:08
Jak widzisz związek Bestii z Wielką Wszetecznicą?
-
Gość: gosc, *.torun.mm.pl
2010/12/12 19:36:12
Watykan usunął jeszcze drugie przykazanie - zmienił PRAWO!
-
Gość: MateuszOP, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/12/04 02:15:44
Tak się dzieje kiedy za Biblię biorą się amatorzy pełni pychy - rdzą się herezje. Tak zrobił Luter, tak zrobił Kalwin, Tak zrobili Świadkowie jehowy i dziesiątki innych którzy Jezusa traktują przedmiotowo miast podmiotowo. Autorze tego bloga... pokory, delikatnej pokory... i dziecięcej ufności Kościołowi Katolickiemu który ustanowił Chrystus (Mt 16,18).